Sahibi, Sorumlu Müdürü ve Başyazarı

 

CUMHUR KILIÇÇIOĞLU
 
Genel Yayın Yönetmeni
Gülhüner KILIÇÇIOĞLU
 
0 484 223 12 42–0 484 223 1550
Dizgi ve Basıldığı Yer
 YÜCEL MATBAASI
 
Posta Adresimiz
Marangozlar Çarşısı, Vakıf Dükkanları
SİİRT

SİİRT

TARAFSIZ MEMLEKET GAZETESİ

Bu Gazete Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir

İnternet Adresimiz

mucadelegazetesi.com

 

Bu gazete BİA katılımcısıdır

www.bianet.org

 

E-mail Adresimiz

 

Yıl : 46

 

Gazetemiz Sahibi, Sorumlu Müdürü ve Başyazarı

CUMHUR KILIÇÇIOĞLU’nun

Kısa Özgeçmişi

 

1938 yılında Siirt’te doğdu. Aslen Pervari’nin Gölgeli (Deştetan) köyündendir. İlkokuldan sonra öğrenimini hariçten tamamladı. TODAİE Sevk ve İdare Yüksek Okulu mezunudur.

Tanin, Yeni Sabah, Hürriyet, Milliyet, Cumhuriyet Gazeteleri, TRT ve AA Siirt Muhabirliğini yaptı. KATILIM Dergisi Bölge temsilcisidir.

Ankara Çağdaş Gazeteciler Derneği, Türk Yazarlar Sendikası, Basın Konseyi, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti üyesidir. Türk Basın Birliği Siirt Şubesi Başkanlığını yaptı. Anadolu Basın Birliğinin kurucularındandır. 55nci Hükümette Devlet Bakanı Prof. Dr. M. Salih YILDIRIM’ın Basın Danışmanlığını yaptı. Mesleki yarışmalarda 42 yılda kazandığı 42 ödül arasında Basın Yayın Genel Müdürlüğü ve Çağdaş Gazeteciler Derneğinin ödülleriyle, Muammer Yaşar Bostancı Haber ödülü, Umut Vakfı Silaha Hayır ödülü, Metin GÖKTEPE 2001 Yılı Jüri Özel Ödülü ile Gayrettepe ROTARY 2003-2004 üstün hizmet ödülü de bulunuyor.

Siirt tanıtımına yönelik basılmış 6 kitabı vardır.

Halen Siirt’te yayınlanan MÜCADELE Gazetesinin Sahibi, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve Muhabirliğini yapmaktadır. Bağımsız İletişim Ağı (BİA) Proje Danışma Kurulu üyesi ve Mezopotamya Havzası Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Genel Başkanıdır. Türkiye Gazeteciler Federasyonu delegesidir.

Evli  ve 4 çocuk babasıdır.

 

Ana sayfa